Rodrygo ile kesişme noktasında bir “talihsizlikten” kaçınmak ve parçalanmış oynamak için takımı geri çekmek

fator

New member
için özel bir maçtı. Lionel Messi: Tarihte benzeri görülmemiş bir olay olan Güney Amerika Elemeleri’nde Brezilya’yı evinde yenme umuduyla bunu takvimine bir vurgulayıcı ile işaretlemişti. Böylece dünya şampiyonunun kaptanı yoğun bir şekilde kutlamış olacak. Ama aynı zamanda biraz acı bir tat da hissetmiş olmalı çünkü Maracana’da futbolunu sergileyemedi ve sağ adduktör kasındaki rahatsızlık nedeniyle oyun sırasında onu bekleyen bir sakatlık nedeniyle sahaya çıktı.

Oyunun 10’uncuya özel olduğu daha en başından fark edildi. Kaptan, sağ elinde hâlâ AFA bayrağıyla tereddüt etmeden, Scaloneta’nın geri kalan üyeleriyle birlikte isyanların meydana geldiği bölgeye doğru yürüdü. Leo yerel polisi ve Arjantinlileri sakinleştirmeye çalıştıancak şiddet azalmadığı için soyunma odasına gitmeye karar verdi. “Gidiyoruz, gidiyoruz”Messi, hakem Piero Maza’ya haber vererek, takım arkadaşları eşliğinde oyun alanını terk etti. Ancak dakikalar sonra, Başkan Claudio Tapia ona her şeyin sakin olduğuna dair garanti verdiğinde geri dönecekti.

Leo sahaya girdikten sonra Real Madrid’in kanat oyuncusu Rodrygo ile karşılaştı ve Rodrygo onu bir şeyler için suçluyormuş gibi görünüyordu. Rodrigo De Paul sohbete müdahale etti ve o gece ilk kez moraller yükseldi. Tek kişi ben olmayacağım.

Messi, Rodrygo ile sert bir yüzleşme yaşadı Fotoğraf: REUTERS

Sıcak maç Messi’ye de olumsuz yansıdı: Kaptan iki kez yedek kulübesine gidip sağ addüktörüne masaj yaptırdı.

Leo, Lionel Scaloni’nin bakışlarından birkaç metre uzakta, takımın masözlerinden birinin ona merhem sürebilmesi için ilk yarının ortasında yürüdü. Bu arada oyun devam etti.

Birkaç dakika sonra, 40. dakikada Rosario yıldızı, yerel Bruno Guimaraes’in tedavi görmek için yere düşmesinden yararlandı ve tekrar masözün olduğu yere yürüdü. Leo, sağlık ekibinin fizyoterapisti Luis García ellerini ona uzattığında acı dolu hareketler yaptı.

Messi, oyunun ortasında Garcia'yla birlikte.  Fotoğraf: “EFE”
Messi, oyunun ortasında Garcia’yla birlikte. Fotoğraf: “EFE”

Messi diğerlerinden bir vites eksiğiyle fark edildi ve sıcak oyunun ritmine uyum sağlamak onun için zordu. Veri: İlk etapta kaleye tekme atmadı ve neredeyse rakip alana adım atmadı. Oyunun sadece 16. dakikasında kaleye şut atmaya cesaret edebildi ve şutu bloke oldu. Yerine 32 yaşında Ángel De María getirildi.

Galibiyet golü geldiğinde Leo takım arkadaşlarıyla birlikte isyan alanına koştu. Orada taraftarlara zafer teklif etti. Ve güçlü bir şekilde “ona şampiyon ver” ve ünlü “Brezilya bana nasıl bir his olduğunu söyle” şarkısını söyledi.

“Bu grup, başardıklarının en önemsizi olsa da tarihi başarılara imza atmaya devam ediyor. Tarihte çok güçlü oldukları Brezilya’da burada kazanmak çok güzel. Uruguay darbesinden sonra da buna ihtiyacımız vardı. “dedi Messi. Ve şöyle açıkladı: “Addüktörümde rahatsızlık hissettim. Isınmama, içeri girmeme, soğumama ve tekrar dışarı çıkmama yardımcı olmadı. Neyse, bu benim son maçımdı, iyileşmek için zamanım var. Harika bir yıl geçirmek için sıfırdan hazırlanacağım.”

Ayrıca Leo önceki bölümde yaşanan olaylardan bahsetmişti. “Libertadores finalinde olduğu gibi sopalarla insanlara nasıl vurduklarını gördük.. Orada oyuncuların yakınları da vardı. O noktada ikincil olan oyunu oynamaktan çok buna odaklanmıştık. Aşağıda pek bir şey yapamadığımız için sakinleşmeye çalışmak için soyunma odasına gittik. Bir talihsizlik yaşanabilirdi. “Hava sakinleştiğinde içeri girip neler olduğunu öğrenmeye karar verdik” diye açıkladı.

Bu sabah Rodrigo De Paul, Arjantinli yıldızın paylaşımına yanıt olarak Messi’nin gecesini şöyle özetledi: “Halkımızı savundunuz ve çok iyi oynadınız, teşekkürler kaptan.”