Milli Takım’daki geleceğiyle ilgili heyecanlandıran ifade ve Scaloni’nin devamlılığı talebi

Önce Katar Dünya Kupası, Lionel Messi Suudi Arabistan’la ilk maçına çıkmadan önce bazı röportajlarda ve basın toplantısında bunun son Dünya Kupası olacağını tekrarlamıştı. Ancak Paris’ten gelen ve dünya şampiyonu olduğunun bilincinde olan Rosariolu adam, 2026’nın kapısını açık bıraktı. Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki etkinlikte olacak mısınız?

ile özel sohbette ole Fransa’daki evinde Arjantin Milli Takımı’nın 10 numarası, kariyerinin en büyük başarısına gönderme yaptı. “Halkımla bunun böyle olması gerektiğini söyledim. Bunun yazıldığını, bir filmin sonu olduğunu. Mutlu bir son olması gerektiğini. Neden Tanrı’nın bana bir şans vereceğini hissettiğimi bilmiyorum. “Bana bir Dünya Kupası verdi. Ve onun seçtiği an en iyisiydi. Böyle bitirmek harika. Sona yaklaşılması çılgınlık. Eğer bir an seçseydim bu olurdu. Bundan daha iyi bir son olamaz.” oyuncusu dedi Paris Saint Germain.

Peki Doha’da kupayı kaldırarak Dünya Kupası’na veda mı ettiniz? “Bilmiyorum. Her zaman yaşım nedeniyle bir sonraki aşamaya geçmenin benim için çok zor göründüğünü söyledim. Futbol oynamayı seviyorum ve Fiziksel olarak formda hissettiğim ve bundan keyif aldığım sürece bunu yapacağım.. Ancak bir sonraki Dünya Kupası’na çok uzun bir süre var gibi görünüyor. Kendimin önüne geçmiyorum. Zor ama kariyerime bağlı. 36 yaşına gireceğim ve kariyerimin nereye gideceğini göreceğim” diyerek onu ülkelerinin renklerinde giyinmeye devam etmek isteyen tüm Arjantinlilerin coşkusunu ateşledi.

Bunun cevabını yalnızca zaman gösterecek. Şimdilik Leo tekrarlıyor: “Bir süre daha devam edeceğiz, şimdi bunun tadını çıkarmalıyız.” Gelecek yılın Copa América’sı bir sonraki hedefimiz. Lionel Scaloni yedek kulübesindeyken mi?

Albiceleste antrenörü henüz sözleşmesinin yenilenmesine karar vermedi. Messi de fikrini net bir şekilde ortaya koydu: “Umarım Scaloni imzalar ve devam eder. Aynı süreci devam ettirmek ve değişmek zorunda kalmamak muhteşem olurdu. Bu onun kararı ve her ne ise anlaşılabilir bir durum. O da teknik direktör olarak her şeyi kazandı. Bu, futbol ve bir sonraki Copa América’da kötü bir performans sergilersek bizi yine vuracaklar, ha. Dünya Kupası’ndan sonra onunla bir daha konuşmadım.. Umarım devam etmeye karar verir çünkü bu Arjantin için en iyisi olacaktır. O sırada onunla konuştum ve devam etmesinin iyi olacağını söyledim.”

Ve çalışmalarını övdü: “Maçları nasıl hazırladığına şaşırdım. Olağanüstü bir şekilde hazırladı. Her an topla ve topsuz ne yapmamız gerektiğini biliyorduk. Zaten ezbere oynuyorduk.”

Lionel Messi, Paris’te Olé ile el ele. Fotoğraf: Twitch.

Messi, Milli Takımın River sahasında iki hazırlık maçı oynayarak üçüncü yıldızını halkla birlikte kutlayacağı Mart FIFA döneminde Arjantin’e dönmeyi bekliyor. “Yaptığımız işin tadını çıkarmak için Arjantin’e dönebilmemiz harika” dedi. Ve AFA sahasında son soldaki gömleği ve botlarını aldığını ve daha sonra bunları Barselona’daki evindeki kişisel anılar müzesine götüreceğini açıkladı.

La Pulga, gezegendeki en ünlü insanlardan biri olmanın ötesinde, alçakgönüllülüğünün sırrının bir tane daha olmaya çalışmaktan ibaret olduğunu açıkladı. “Ben her zaman normal olmaya çalıştım, tırnak içinde. Normal bir insan gibi yaşa ve hayattaki küçük şeylerin tadını çıkar. Kendim olmaya çalıştım. Ailem olduğu için bunu da öyle yaptım. Tanındığımı dikkate alarak, Bir tane daha olarak yaşamaya çalışın” diye paylaştı.

Video

Futbolcu, teknik direktörün “Milli Takım ve tüm bu grup için çok önemli bir insan” olduğunu belirtti. Bu anlamda genç oyuncuların “değişmeden bu sürece devam etmelerinin muhteşem olacağını” belirtti.

Bu Dünya Şampiyonu Messi yüzündeki gülümsemeyi silemez. Aniden ona üçüncü yıldız işlemeli Arjantin gömleğini gösteriyorlar ve gözleri parlıyor. Gözeneklerinden duygu sızıyor. Onu alır, masaya yayar ve bakar. 18 Aralık’ta Lusail Stadyumu’nun çimlerinde yaşadıklarından hâlâ düşmek istiyormuşçasına, “Başardıklarımız etkileyici” diye tekrarlıyor.

Ve bu coşku onun geleceğe kapıyı tamamen kapatmamasına neden oluyor. Zaten en yüksek seviyeye ulaştı. Bundan sonra gelecek olan çok güzel olacak yapa.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir