Messi Hollywood’a gitti ve Inter Miami’nin şampiyonu yenmesi için ünlülerin önünde gösteri yaptı

Her şey bu Pazar/Pazartesi ilk kez LAFC’nin evi olan Los Angeles’taki BMO Stadyumu’nda gerçekleşti. Lionel Messi ve onun Inter Miami. Rosario yıldızının, son şampiyon LAFC’yi 3-1 mağlup ettiği Kuzey Amerika’ya geldiğinden bu yana en yoğun performansını sergilediği, golsüz ancak iki asistle maçı taçlandırdığı elektrikli maçla sahada her şey yaşandı. Ünlülerin doldurduğu tribünlerde de olaylar yaşandı. Evet, Messi Hollywood’a geldi ve Hollywood Messi’nin ayaklarına teslim olduBu çılgın takımın play-off’larına şimdilik hayali bir kalifikasyon arayışı içinde ekibiyle birlikte üç değerli puan alan . Major League Soccer.

Dikkatli bakışları altında Prens Harry ve ortağın Meghan Markleile selena Gomez yerel takımın gürültülü kalabalığının arasına serpiştirilmiş ve Sihirli Johnson sonsuz gülümsemesiyle gösteri zamanıMessi, Florida takımının pembe ceketini giydiğinden beri en aktif gecesini yaşadı. Ünlülerin listesi 40’a ulaştı. Hatta iki Örümcek Adam’ın da varlığı vardı. Tom Hollanda Ve Tobey Maguire yaşamak dini deneyim La Pulga’yı canlı ve doğrudan görmek için.

Mesele şu ki Gerardo Martino resmi bir pivot olmadan oynamaya karar verdi ve Messi’yi sahte 9’a yerleştirdi. Ve Leo sadece Facundo Farías ile güzel kombinasyonlar oluşturarak tüm hücum cephesinde özgürce hareket etmekle kalmadı, aynı zamanda orta sahada Sergio Busquets, Diego Gómez ve Benjamín Cremaschi ile ortaklık kurarak sayısal üstünlük elde etti. Dünya şampiyonu kaptan hiperaktif görünüyordu. Belki de 20°C’lik sıcaklık ona yardımcı oldu ve evinde oynarken yaşadığı sıcaklığı bir süreliğine unutturdu. Belki de takımının deplasmanda puan bırakacak fazla alanı olmadığını bildiği için.

Diğer tarafta, LAFC, MLS’in neden en güçlü takımlarından biri olduğunu gösterdi. Dikey olarak yine üçlü çizgiye sahip olan Inter savunmasını öne geçirmeye çalıştı. Tomas Aviles Ve Kamal Miller stoper olarak ve Sergey Krivtsov son adam olarak. Ekip birkaç kez tehlike altında geldi. Steven Cherundoloama acımadı: amaç eksikliği Denis Bouanga -bu da Harry’nin başını sallamasına neden oldu- ve güvenliği Drake Callender Miami’den gelenlerin fırtınaya dayanabilmesi için birleştiler.

Öte yandan Inter çok daha doğruydu. Avilés’in atıcı ve Farías’ın bitirici olduğu Arjantin kombinasyonu Bu da gecenin ilk golünü getirdi. Eski Colón’un topu bağlamak ve John McCarthy’ye pas vermek için kaydığı 14 dakika vardı. Mücevher için sopa ve golAmerika Birleşik Devletleri’ne geldiğinden beri ilk golünü attı.

Messi ilk yarının sonunda yükselişe geçebilirdi. Cremaschi ile yaptığı güzel manevra onu rakip kaleciyle baş başa bıraktı ama bu sefer McCarthy tepki verebildi ve Rosario’nun çığlığını bastırdı.

Zaten ikinci yarıda yerel takım eşitliği bulmak için sahaya çıktı. Ancak Inter Miami ilk golünü attı. Messi, Sergio Busquets’ten inanılmaz bir şekilde sahanın sadece dörtte üçünü aldı ve sol gözünün ucuyla Jordi Alba’nın nasıl bir tren gibi geçtiğini gördü. Çizgiler arasında transfer ve asist haline gelen nokta atışı, çünkü eski Barcelona ortağı sakin bir şekilde topu kalenin arkasına gönderdi.

Farias hemen kendini Messi’den kamufle etti ve 50 metrelik koşuyla ilerlemek üzereydi. Ancak Leo’nun arkadan pas istediği anda şut dışarı çıktı. Edward Norton gözlüklerini ayarlamak zorunda kaldı ve Magic Johnson gibi Los Angeles takımının ortak sahibi Will Ferrell rahat bir nefes aldı.

LAFC pes etmedi. Aslında telaş içinde indirim yapmaya iki kez çok yaklaşmıştı. Ancak Fransız Gabonlu Denis Bouanga, eski güzel Callender’la kafa kafaya oynadığı iki maçta yine kaybetti.

Ve Meksikalı Carlos Vela ve Amerikalı Ryan Hollingshead’in saptırıcı şutlarıyla iki kez daha. O sırada, maçın bitimine 20 dakika kala Inter Miami, oynadıkları oyunun yoğunluğunu hissetmiş görünüyordu.

Messi zaten birkaç değişikliği bırakmıştı ama hâlâ olup biten her şeyin mıknatısıydı. Dixon Arroyo ve Leo Campana, Cremaschi ve Farías için sahaya çıkmadan önce sahaya davetsiz bir misafir girdi ve Arjantinli oyuncunun korumasını çalıştırdı. Neyse ki hiçbir şey olmadı.

Messi’nin koruması için çalışıyorum. Fotoğraf: AFP

Gösteri devam edebilir. Ve Leo’nun Kolombiyalı Jesús Murillo’dan hediye olarak tekmesi Lionel Scaloni’yi biraz korkuttu. Tekrar. Sadece bir çizik.

Arjantinli’nin sağlıklı olduğu açıktı. Bir savunma hatası onun McCarthy’nin kalesine doğru tek başına kaçmasına izin verdi. Defans yapabilirdi ama sol ayağıyla hücum eden ve ıskalamayan Campana’yı yalnız bırakmak için kancayı tercih etti. Goleado.

Messi Hollywood’a gitti ve film, başka türlüsü olamayacağı için mutlu sonla bitti. Hollingshead’in golü endişeleri dile getirmek için çok geç geldi. Nihai sonuca biraz daha adalet kazandırdı.

Inter Miami kazandı ve üç önemli puan ekledi. Artık konferansın sonuncusu değiller ama play-off’lar hâlâ çok uzakta. Leo artık Milli Takım’a odaklanacak. Bir sonraki Dünya Kupası’na giden yol başlıyor. Mutlu bir şekilde varacaksınız. Ve keskin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir