Dikkatleri Fiera’ya çevirdi ve hat-trick yaptı

Muazzam saygı duruşu Maksi Rodriguez Şimdiye kadar sahip olabileceği en iyi doğum günü partisine dönüştü. Lionel Andrés Messi. Gezegendeki en iyi 36 oyuncu özeldi. Milli Takım’ın 10’uncusu, dünya şampiyonu olarak ilk doğum gününü memleketinde önce ailesi, ardından futbol arkadaşları ve Newell taraftarları eşliğinde kutladı.

Rosario’lu adam evinin mahremiyetini ve tatilin huzurunu bırakıp bir toplantıda oradaydı. Devasa arkadaşı Maxi ile tanışması ve bu süreçte Arjantinlilerin sevgisini kazanmaya devam etmesi için yaygara, sevgi ve mutlak bağlılıkla ateşe verilir. “Burada olmak çok güzel bir gün, dünya şampiyonu olarak ilk doğum günüm ve çok özel. Bunu burada, Rosario’da, ailem ve arkadaşlarımla geçirmeyeli uzun zaman oldu” dedi.

Takvim nedeniyle neredeyse her zaman evden uzakta kutlamak zorunda kalırsınız. Bazen bir Dünya Kupası’nın, bazen de Copa América’nın ortasında, sarsılmaz bir konsantrasyonun duvarları arasında, eşi, çocukları ve diğer sevdikleriyle görüntülü görüşme yaparak onu uzaktan selamlıyor. Ancak bu 24 Haziran, Messi için tamamen farklıydı.

Video

Ayın 10’unda Maxi Rodríguez’in veda töreninde oradaydı.

Düzenlediğiniz muhteşem veda sayesinde Adil Newell’in stadyumunda Leo duyabiliyordu mutlu yıllar şarkısı Oyun sahasında duran 40 binden fazla ruh tarafından söylendi. Hiçbir zaman profesyonel olarak oynayamadığı o senaryoda, Pire Rosario’nun nemli öğleden sonra gecesinde en sevdiği şeyi yaparak bir süre eğlenmenin mutluluğunu yaşadı: bir süre top oynamak.

Messi’nin katılımıyla ilgili entrika son ana kadar devam etti. Elinde kramponları ve yüzünde kocaman bir gülümsemeyle soyunma odasının kapısından içeri girene kadar kimse onun bu etkinliğin bir parçası olup olmayacağını kesin olarak bilmiyordu. Inter Miami’nin yeni takviyesi sanki izin ister gibi soyunma odasına girerek orada bulunanları tek tek selamladı. Melek Di Maria, Leandro Paredes Ve Lionel Scaloni2022 Katar’da Kupayı birlikte kaldırdığı kişi.

Güvenlik operasyonu mükemmel çalıştı. Rosario kentine arabayla yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunan özel Funes mahallesinin kapısındaki nöbetçi, akşam karanlığına kadar süren yoğun sis nedeniyle cumartesi günü boyunca sürekli nöbet tuttu. Leo’nun gidip gitmeyeceğini kesin olarak bilememek o bölgede çok fazla hareket olmadığı anlamına geliyordu ve bu da oldukça açıktı. Gerekli olmasa da, onu hava yoluyla nakletme seçeneğinden bahsediliyordu.

Video

AFA, doğum günü için Lio Messi’ye bir video adadı.

Öğle yemeğini en yakın ailesiyle paylaşıp eşiyle birlikte mumları üfledikten sonra Antonela ve oğulları Thiago, Mateo ve CiroMessi organizasyon arabasına bindi ve rota ile alındı gösteri Marcelo Bielsa stadyumunda çoktan başlamıştı ve tüm hayranlar çoktan içeride Los Totora ve Mono de Kapanga müziğinin tadını çıkarıyordu.

Animatörler sahaya çıkan her katılımcıyı tanıtmanın ortasındayken Lionel Andrés geldi, üstünü değiştirdi ve özel bir şekilde tanıtılmayı bekledi. “Messi’nin gelip gelmeyeceğini biliyor musun?”, önceki saatlerde İstiklal Parkı’nın küçük sokaklarıyla ilgili soru buydu ve bundan başka bir şey değildi. Tabii ki Maxi Rodríguez tarafından söylendi. ama hepsi aynı anda Scaloneta’nın kaptanını görüp göremeyeceklerini bilmek istiyordu.

“Geldi, geldi!” Tribünlerde de kopyalanmaya başlandı. Ve küçük bir çocukken 12 yaşın altındaki rakiplerini yok ederken oynamayı hayal ettiği stadyumda çimlere çıkabilmek için adı duyurulduğunda, patlamak tamamen. “Ve Messi’de Cüzzam var!”Barselona’ya göç etmeden önce çıktığı kulüp olan Newell’s kasabasının ona verdiği ilk başarıydı. “Burası senin evin, geri dönebilirsin”dört tarafı da kapsayan diğer küçük şarkıydı.

Video

Clarin.com’daki haberleri takip ettim.

“Rosario’ya gelmek her zaman güzeldir. Newell’s ve Central’daki insanlar, renklerin ötesindeki insanlar bana karşı her zaman şefkatlidirler. Kısa bir süre önce bize hepimizin istediği şey verildi ve bu en önemli şeydi. En iyisi bu.” Messi, taraftarların sevgisine ve 18 Aralık’ta elde ettiği dünya şampiyonluğunu elinden bırakmadığına dikkat çekti.

Tabii futbol zamanı geldiğinde, Leo seyircilere ve Maxi’ye sihrini verdi: Serbest vuruştan harika bir gol ve Andújar, Milito, Scaloni, Sorín ile birlikte Arjantin forması giyen iki gol daha (biri şuttan). Cambiasso, Gago, Rodríguez, D’Alessandro, Saviola ve Di María. Saygılar ve alkışlar eksik değildi ve birden fazla kez duyuldu: “Meeessi, Meeessi!”.

Arkadaşı Gaby Milito’yu sırf sohbet etmek için yakaladı, Bati ve Sensini’yi selamladı ve ikinci yarıda yedek kulübesinde oturmak zorunda kalsa bile her anın tadını çıkardı.

Hayır, Rosario’daki pek çok kişinin hayal ettiği gibi Newell gömleğini giymedi. Gerçekte kimse bunu duyurmamıştı ve Leo, tüm dünyayı dolaşacak, belki de Fiera’ya olan saygıyı gölgede bırakacak bir kartpostal vermemeyi seçti.

Leo Messi asla unutamayacağı bir doğum günü gecesi yaşadı. 36 yaşında, dünya şampiyonu olan, Newell’in sahasında futbol oynayan ve hat-trick yapan. En iyi hediye.

Tespih boncukları. Özel teslimat.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir