Arjantin, Messi, Scaloni ve Dibu Martínez ile Paris’i kasıp kavurdu ve taraftarlar 2022’nin en iyisi seçildi

Paris’te Arjantin tangosu vardı. Fransa’nın başkenti Arjantin’deki Palais Pleyel’de futbol dünyasından ünlülerle dolu koltukların önünde, Lionel Messi Zirvede, FIFA tarafından her yıl kısa listeye kalanlara verilen En İyiler ödüllerinin tümü evlerine götürüldü. Arjantin milli takımının kaptanı, şampiyon Katar Dünya Kupası 2022 En iyi oyuncu ödülünü ikinci kez kazandı (bir önceki 2019’daydı). Lionel Scaloni en iyi teknik direktör, Emiliano Martínez ise en iyi kaleci seçildi. Albiceleste hayranları bile Arap topraklarındaki büyük ruhları ve renkleri nedeniyle kazandı ve popüler Tula, tarihi bas davuluyla sahneye çıktı.

Dondurucu Paris’te düzenlenen galanın sonunda FIFA Başkanı Gianni Infantino’dan ödülünü aldıktan sonra mikrofonun önünde biraz şakacı ve oldukça ciddi bir ifadeyle “Beni benden daha fazla tedirgin ediyorlar” dedi Messi. gece. Arjantin’in 10’uncusu ve Paris Saint-Germain’in 30’uncusu, Karim Benzema (kendisi yoktu) ve kulüp arkadaşı Kylian Mbappé ile yarışan, orada bulunanlarla konuşurken gerçekten gergin görünüyordu ve duygulanmıştı.

“Tekrar burada olmak, Benzema ve Kylian’la birlikte olmak büyük bir mutluluk. İkisi de harika bir yıl geçirdi. Kazanan olmak bir onurdur. Meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Biz burada Scaloni ve Dibu’yuz ve onları temsil ediyoruz. Koçum Scaloni’nin de söylediği gibi bu, yaptıklarımızın tüm gruba tanınmasıdır” dedi Leo. Ve şöyle devam etti: “Bu yıl benim için çılgınlıktı, bu kadar çok arayıp, mücadele ederek ve ısrar ederek hayalime ulaşabildim. Kariyerimde başıma gelen en güzel şey bu, çok az kişi bunu başarabilir ve çok şükür ben de bunu elde edebildim.”

Leo Messi, Cristiano Ronaldo ve Lewandowski gibi ikinci kez En İyi ödülünü kazandı. Fotoğraf: “EFE”

Yedi Ballon d’Or ödülü (2016 yılına kadar FIFA ile birlikte çalışan France Football dergisinin sunduğu defne) kazanan Messi, ailesine ve tüm Arjantin halkına “onların yaşadığı gibi yaşadıkları için” teşekkür etti. Ömür boyu anılarımızda kalacak güzel bir ay.” Evde televizyon izleyen çocukları Thiago, Mateo ve Ciro’yu selamladı ve onlara uyumalarını emretti.

Kusursuz siyah bir takım elbise, siyah papyon ve gömlek giyen ve eşi Antonela Roccuzzo’nun eşlik ettiği Rosario’lu adam, ön izlemede yeşil halı üzerinde sessiz kaldı, ancak yoluna çıkan herkesi içtenlikle selamladı. Ayrıca La Pulga, FIFPro ideal onbirini entegre eden tek Arjantinli oldu. Bu anlamda 16. kez kadroya katılarak Cristiano Ronaldo’nun rekorunu kırdı.

2016 yılından bu yana verilen bu ödül, takım kaptanları, antrenörleri, gazeteciler ve taraftarların oylarıyla seçiliyor. Messi ise önce arkadaşı Neymar’ı, ardından üçüncü olarak Mbappé ve Benzema’yı seçti. Ancak dünyanın en iyisi, 52 puanlık final puanı alarak rakiplerini geride bıraktı. 728 antrenör, 717 oyuncu, 836 gazeteci ve 1.345.851 taraftar buna oy verdi. Mbappé 44, Benzema ise 34 puan aldı.

Dibu Martínez en iyi kaleci seçildi. Fotoğraf: AP.

Gece, geçen Aralık ayındaki ölümünün ardından Pelé’nin anılmasıyla açıldı. Ve sıra ödüllere geldi. Dibu Martínez, milli takım ve Sevilla’nın Faslı Yassine Bounou’yu ve İspanyol takımının tüm adayları gibi orada olmayan Belçikalı Thibaut Courtois’i (Real Madrid) yendi.

Bu arada Scaloni, İtalyan Carlo Ancelotti (Real Madrid) ve Pep Guardiola’yı (Manchester City) mağlup etti. Akşam, sahnede güzel bir an oynayan ve hatta sadık yoldaşları bas davulun yankılanmasını sağlayan Tula’nın temsil ettiği Arjantinli hayranların da kazanmasıyla tamamlandı. Paris açık mavi ve beyaza boyandı. Milli Takım kutlamalara devam ederken, futbol dünyası da ayakta kalmaya devam ediyor.

Tüm kazananlar:

En İyi FIFA Kadın Oyuncu Ödülü: Alexia Putellas (İspanya/FC Barselona).

En İyi FIFA Oyuncu Ödülü: Lionel Messi (Arjantin/Paris Saint-Germain FC).

En İyi FIFA Kaleci Ödülü: Mary Earps (İngiltere/Manchester United WFC).

En İyi FIFA Kaleci Ödülü: Emiliano Martínez (Arjantin/Aston Villa FC).

FIFA Kadın Futbol Teknik Direktörüne En İyi Ödül: Sarina Wiegman (İngiltere milli takımı).

En İyi FIFA Erkek Futbol Antrenörü Ödülü: Lionel Scaloni (Arjantin milli takımı).

FIFA Puskás Ödülü (yılın en iyi golü): Marcin Oleksy (Polonya/Warta Poznań).

FIFA Adil Oyun Ödülü: Nöbet geçiren rakibe yardım eden Luka Lochoshvili (Georgia/Wolfsberger AC/US Cremonese).

FIFA Taraftar Ödülü: Arjantinli taraftarlar Katar 2022’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir